ندای آگاهی تا آرامش

کلینیک تخصصی مشاوره و روان درمانی

مرکز مشاوره ی آگاهی تا آرامش کلینیک روان درمانی و مشاوره با کادری متخصص و با سابقه

لوگوی ندای آگاهی تا آرامش

محبوب ترین ها

موضوعات

برای حال خوب فرزندم چه کنم ؟

برای حال خوب فرزندم چه کنم ؟

برای حال خوب فرزندم چه کنم ؟!

به راستی فرزندان ما بزرگترین و با ارزش ترین دارایی های ما هستند . والدین تمام هم و غم خود را برای رفع نیاز فرزندان خود به کار میبرند و بسیار تلاش میکنند که بچه ها در بهترین مسیر و بستر رشد کنند . اما چه میشود که کودکان پرخاشگر ، مضطرب ، تکانشی ، لجباز ، خجالتی و … میشوند ؟ چقدر نقش ژن و محیط و یا خود والدین اهمیت دارد ؟ این ها سوالاتی است که ما را وامیدارد به این فکر کنیم که علی رغم گسترش روز افزون بسترهای آموزشی و تفریحی و مادی برای رشد کودکان ، فاکتور دیگری هم بسیار اهمیت دارد و آن فاکتور بسیار مهم ” ارتباط موثر و محکم بین والد و کودک ” است .

بهبود رابطه والد و فرزند میتواند باعث آزاد شدن قدرت درونی ، سازنده ، خلاق و حرکت رو به جلوی کودک گردد . با بهبود رابطه والد و کودک ، والدین درک و پذیرش بیشتری نسبت به فرزند خود خواهند داشت ، عواطف کودکشان را بهتر درک میکنند و نحوه ی صحیح تشویق کودک به سمت خود جهت دهی ، مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس را یاد میگیرند و بالاخره کودک خود را بهتر ادراک میکنند .

روش CPRT برای بهبود رابطه والد و کودک

یکی از روش های نوین و کاربردی در حوزه بهبود روابط والد و کودک روش مبتنی بر رابطه والد و کودک CPRT است . این روش پذیرفته شده که پشتوانه پژوهشی ، تجربی و تئوریک دارد . رویکرد منحصر به فردی است که توسط متخصصان به منظور آموزش والدین به کار می رود . ساختار این روش بر تقویت روابط والد کودک متمرکز است . هدف کلی آن بهبود و تقویت روابط والد و کودک از طریق بهبود کیفی زوابط و استراتژی های حل مسئله و افزایش احساس محبت ، صمیمیت و اعتماد خانوادگی است . این روش به والدین کمک میکند که از فرزند پروری لذت ببرند و کار تمام وقت فرزند پروری برایشان خوشایند و مفرح باشد .

با روش CPRT میتوان جهان عاطفی کودک را برای والدین ملموس کرد و علائم نابهجار رفتاری کودکان را کاهش داد . اصل بنیادین CPRT بر بازی نهاده شده است و کودک فرصت دارد از طریق بازی پیام های مهم و بالقوه ی خود را ابراز کند . والدین میتوانند با آگاهی و آموزش از روش CPRT به فرزندان خود نزدیک شوند و در دنیای رنگی آن ها غرق شوند و به تعامل سازنده برسند . CPRT یکی از روش های علمی ایجاد حال خوب فرزند شما و حتی خود شما می باشد .

مقاله را به اشتراک بگذارید

مقاله های مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها